Rasa Žiobakiene

Individualios veiklos pažymos nr.

613108

Banko sąskaita

SWED
LT457300010151342041

Kontaktai

rasa.astikaiteziobakiene rasazuvedra@gmail.com +37067074022

Rasa Astikaitė-Žiobakienė

Rasa Žiobakienė - gimusi ir užaugusi Klaipėdoje, dailę studijavo ir baigė 1984m. Šiaulių Universitete, Dailės fakultete. Grįžusi dirba ir gyvena šalia Klaipėdos esančiuose soduose. Profesionali dailininkė, savo kūryboje ieškanti naujų išraiškos formų ir pasitelkianti įvairias meno technologijas: tapybą ant šilko ir drobės, batiką, veltinį, gobeleno audimą, koliažą, skrynelių ir kitų medinių interjero aksesuarų dekoravimą, tapo ant jūros išskalautų pagaliukų, jungdama juos į vientisą kompoziciją, kaligrafiją. Daug metų mokiusi dailės vaikus ir suaugusius, šiuo metu Rasa užsiima kūryba bei savo studijoje veda kūrybinius užsiėmimus vaikams. Taip pat dirbo su suaugusiais, turinčiais negalią, iliustravo keletą knygų. Į kūrybą ji perkelia savo išgyvenimus ir patyrimus, tikėjimo tiesas bei jų apmąstymus.Rasa yra tikinti katalikė, jos darbuose vyrauja darna, žydi sodų gamta, skamba jūros ošimas ir paukščių giesmės. Daug naujų idėjų ir kūrybinių ieškojimų atveria šv.Rašto studijavimas, ypatingai psalmių poezija ir jų prasmių gelmė. Domina krikščionybės simboliai mene, tiek senajame lietuvių liaudies, tiek šiuolaikiniame mene. Taip pat gilinasi į tikėjimo ir meno dialogo klausimus. Lankyti ikonų tapymo kursai kūryboje atvėrė naujus horizontus. Kiekvienas kūrinys atveria naujas neapsakomas erdves ir užlieja aplinką vidine ramybe, tikėjimo tiesų apmąstymais, harmonija, pozityvumu, meile, gyvenimo džiaugsmu ir beribe laisve.

Laisvė ir kūrybinis polėkis

“Labai mėgstu keliauti, maudytis jūroje tiek vasarą, tiek ir ankstyvą pavasarį ar vėlų rudenį. Skaityti, lankyti parodas ir spektaklius klausytis psalmių, grigališko giedojimo giesmių bei klasikos ar džiazo. Dviratis ir kuprinė - mano mėgstamiausi kelionių draugai. Jūros ošimas lydi mane nuo ankstyvos vaikystės, nes tėtis buvo jūrininkas, buriuotojas, didelio laivo kapitonas, rašęs knygas ir straipsnius jūrine tema. Matyt todėl dažnai būnu prie jūros tol, kol mano širdy ima dainuoti pajūrio vėjai ir neaprėpiamos erdvės kelia kūrybos bures. Tuos "vėjus", regėjimus, pastebėjimus ir apmąstymus perkeliu į savo kūrybą”, - dalinasi klaipėdietė, ištekėjusi ir tris vaikus turinti dailininkė Rasa Žiobakienė.

Rasa aktyviai dalyvauja meno gyvenime, savo darbus pristato konkursuose ir parodose. “5-erdvės” - asmeninė Rasos bei jos draugių menininkių galerija internete, į kurią lankytojai kviečiami kartu džiaugtis kūryba, patirti šviesią ir džiaugsmingą meno pusę bei įsigyti kūrinius savo erdvei papuošti ar dovanoti mylimiems žmonėms. “5 erdvėse” dailininkė eksponuoja tiek naujus, tiek ankstesnius darbus, suteikdama lankytojui galimybę pajusti, kas jį traukia ir sujungti tai naujame, asmeniškai jam skirtame kūrinyje.  

"Menas, kaip ir kiekviena žmogaus veikla, turi kilti aukštyn, link Dievo" - Mikelandželas

2020 m. spalis. 3-ioji autorinė paroda "Nematomos pėdos" Psalmės ir šilkas. Klaipėdos m. I.Kanto biblioteka 2020m.rugpjūtis. Dalyvavimas 8-oje pasaulio žemaičių dailės parodoje "Prisimenant Žemaitiją". Plungė, Žemaičių dailės muziejus 2020m. vasaris, 2019m. lapkritis dalyvavimas 11-oje tarptautinėje tekstilės miniatiūrų bienalėje "Matmuo" Vilniaus Arkos galerijoje, Kėdainių Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje

2014 m. spalis, lapkritis - grupinė paroda "5erdvės.Ru2o", "Klaipėdos galerija", Klaipėda
2012 m. liepa - grupinė paroda "5 erdvės" Palangos "Namelio galerijoje".
2012 m. gegužė - grupinė paroda "5 erdvės" Klaipėdos "Herkaus galerijoje".
2011 m. spalis - dalyvavimas respublikiniame projekte "Atspindžiai" Klaipėdos galerijoje.
2009 m. gruodžio 10 d. - dalyvavimas širmų parodoje Klaipėdos galerijoje.
2008 m. gruodžio 13 d. - dalyvavimas "Veltinio namų" parodoje
2007 m. - grupinė paroda "Iš močiutės skrynios", Klaipėdos galerijoje.
1997 m. - grupinė gobeleno ir batikos paroda Kretingos Tiškevičiaus žiemos sode
1997 m. - grupinė gobeleno ir batikos paroda Klaipėdos parodų rūmuose
1996 m. - grupinė gobeleno ir batikos paroda Vilniaus Taikomosios dailės galerijoje
1995 m. - dalyvavimas grupinėje parodoje su batikos darbais Vanagupės viešbutyje
1995 m. - personalinės batikos darbų parodos Menininkų Namuose ir galerijoje „Pėda“
1993 m. - grupinė tekstilės paroda Švedijoje

Dailininkės darbai yra privačiose kolekcijose Švedijoje, Šveicarijoje, Anglijoje, Airijoje, Vokietijoje, Norvegijoje, Graikijoje, JAV, Indijoje.

Kita mano meninė veikla

2018m.3 pranciškoniškame prakartėlių konkurse kartu su mokiniais tapome laureatais. 2018m. sausis baigti ikonų tapymo kursai. Prosopono ikonologijos mokykla 2017 m. mano mokinės laimėta 3 vieta šv.Kazimiero statulėlės konkurse

2011 m. - paruošta spaudai mano iliustruota knygutė R.Poškienės
2009 m. - prizas respublikiniame vaikų piešinių konkurse "Angelo žinia"
2009 m. - vaikų piešinių atvirutės
2008 m.Meno terapijos kursai. 2008 m. - vaikų piešinių kalendorius
2007 m. - vaikų piešinių atvirutės
2006 m. - iliustruota knyga „Prisiminimai ir kūryba. Priekulė“
2003 m. - knygos R. Poškienė „Metų Ratas“ iliustravimas
1998 - 2000 m. - diplomai tarpt. piešinių konkurse „Gamtos pasaka“
1999 m. - Vaikų piešinių kalendorius