Rasa Astikaitė-Žiobakienė

Rasa Žiobakienė - 1960 metais gimusi ir užaugusi Klaipėdoje, dailę studijavo ir baigė 1979-1984 m. Šiaulių Universitete, Dailės fakultete. Grįžusi dirba ir gyvena šalia Klaipėdos esančiuose soduose. Profesionali dailininkė, savo kūryboje ieškanti naujų išraiškos formų ir pasitelkianti įvairias meno technologijas: tapybą ant šilko ir drobės, batiką, veltinį, gobeleno audimą, koliažą, skrynelių ir kitų medinių interjero aksesuarų dekoravimą, tapo ant jūros išskalautų pagaliukų, jungdama juos į vientisą kompoziciją, kaligrafiją. Daug metų mokiusi dailės vaikus ir suaugusius, šiuo metu Rasa užsiima kūryba, pasirinko taikomosios dailės kryptį. Savo studijoje veda kūrybinius užsiėmimus vaikams. Į kūrybą ji perkelia savo išgyvenimus ir patyrimus, tikėjimo tiesų apmąstymus.Rasos darbuose vyrauja darna, žydi sodų gamta, skamba jūros ošimas ir paukščių giesmės. Daug naujų idėjų ir kūrybinių ieškojimų atveria šv.Rašto studijavimas, ypatingai psalmių poezija ir jų prasmių gelmė. Domina krikščionybės simboliai mene, tiek senajame lietuvių liaudies, tiek šiuolaikiniame mene. Kiekvienas kūrinys atveria naujas neapsakomas erdves ir užlieja aplinką vidine ramybe, harmonija, pozityvumu, meile, gyvenimo džiaugsmu ir beribe laisve.

“Labai mėgstu keliauti, maudytis jūroje tiek vasarą, tiek pavasarį ar vėlų rudenį. Skaityti knygas, lankyti parodas ir spektaklius, klausytis psalmių, grigališko giedojimo, klasikos ar džiazo. Dviratis ir kuprinė - mano mėgstamiausi kelionių draugai. Jūros ošimas lydi mane nuo ankstyvos vaikystės, nes tėtis buvo didelio laivo kapitonas.Matyt todėl dažnai būnu pajūryje tol, kol mano širdy ima dainuoti jūrų vėjai ir neaprėpiamos erdvės kelia kūrybos bures. Tuos "vėjus", regėjimus, pastebėjimus ir apmąstymus perkeliu į savo kūrybą”, - dalinasi klaipėdietė, ištekėjusi ir tris vaikus užauginusi dailininkė Rasa Žiobakienė.

Rasa aktyviai dalyvauja meno gyvenime, savo darbus pristato konkursuose ir parodose. “5-erdvės” - asmeninė Rasos bei jos draugių menininkių galerija internete, į kurią lankytojai kviečiami kartu džiaugtis kūryba,pasisemti jos teikiamų įkvėpimų bei įsigyti kūrinius savo erdvei papuošti ar dovanoti mylimiems žmonėms. “5 erdvėse” dailininkė eksponuoja tiek naujus, tiek ankstesnius darbus, suteikdama lankytojui galimybę pajusti, kas jį traukia ir sujungti tai naujame, asmeniškai jam skirtame kūrinyje.

"Menas, kaip ir kiekviena žmogaus veikla, turi kilti aukštyn, link Dievo" - Mikelandželas

2021m. autorinė tapyto šilko ir batikos paroda "Skambanti žinia" Vilniaus Bernardinų bendruomenės centre 2021m. suteiktas meno kūrėjos statusas 2021m.Šilutės raj.sav.Fr.Bajoraičio viešoje bibliotekoje šilko ir batikos darbų paroda "Nematomos pėdos"

2020 m. dalyvavimas Vilniaus vyskupijos organizuotame Advento kalendoriaus rašymo konkurse. Laimėta 3 vieta. 2020 m. spalis. 3-ioji autorinė paroda "Nematomos pėdos" Psalmės ir šilkas. Klaipėdos m. I.Kanto biblioteka 2020 m.rugpjūtis. Dalyvavimas 8-oje pasaulio žemaičių dailės parodoje "Prisimenant Žemaitiją". Plungė, Žemaičių dailės muziejus 2020m. vasaris, 2019m. lapkritis dalyvavimas 11-oje tarptautinėje tekstilės miniatiūrų bienalėje "Matmuo" Vilniaus Arkos galerijoje, Kėdainių Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje

2014 m. spalis, lapkritis - grupinė paroda "5erdvės.Ru2o", "Klaipėdos galerija", Klaipėda
2012 m. liepa - grupinė paroda "5 erdvės" Palangos "Namelio galerijoje".
2012 m. gegužė - grupinė paroda "5 erdvės" Klaipėdos "Herkaus galerijoje".
2011 m. spalis - dalyvavimas respublikiniame projekte "Atspindžiai" Klaipėdos galerijoje.
2009 m. gruodžio 10 d. - dalyvavimas širmų parodoje Klaipėdos galerijoje.
2008 m. gruodžio 13 d. - dalyvavimas "Veltinio namų" parodoje
2007 m. įkurta el.galerija 5-erdves. Esu narė ir viena iš šios menininkių grupės įkūrėjų. 2007 m. - grupinė paroda "Iš močiutės skrynios", Klaipėdos galerijoje.
1997 m. - grupinė gobeleno ir batikos paroda Kretingos Tiškevičiaus žiemos sode
1997 m. - grupinė gobeleno ir batikos paroda Klaipėdos parodų rūmuose
1996 m. - grupinė gobeleno ir batikos paroda Vilniaus Taikomosios dailės galerijoje
1995 m. - dalyvavimas grupinėje parodoje su batikos darbais Vanagupės viešbutyje
1995 m. - personalinės batikos darbų parodos Menininkų Namuose ir galerijoje „Pėda“
1993 m. - grupinė tekstilės paroda Švedijoje

Dailininkės darbai yra privačiose kolekcijose Švedijoje, Šveicarijoje, Anglijoje, Airijoje, Vokietijoje, Norvegijoje, Graikijoje, Portugalijoje, JAV, Indijoje.

Kita mano meninė veikla

2018 m.3 respublikiniame pranciškoniškame prakartėlių konkurse kartu su mokiniais tapome laureatais. 2018 m. sausis baigti ikonų tapymo kursai. Prosopono ikonologijos mokykla 2017 m. mano mokinės laimėta 2 vieta respublikiniame šv.Kazimiero statulėlės konkurse

2011 m. - paruošta spaudai mano iliustruota knygutė R.Poškienės
2009 m. - prizas respublikiniame vaikų piešinių konkurse "Angelo žinia"
2009 m. - vaikų piešinių atvirutės
2008 m.Meno terapijos kursai. 2008 m. - vaikų piešinių kalendorius
2007 m. - vaikų piešinių atvirutės
2006 m. - iliustruota knyga „Prisiminimai ir kūryba. Priekulė“
2003 m. - knygos R. Poškienė „Metų Ratas“ iliustravimas
1998 - 2000 m. - diplomai tarpt. piešinių konkurse „Gamtos pasaka“
1999 m. - Vaikų piešinių kalendorius